Warsztaty: Dobre i złe praktyki polityk zakupowych

Dobre i złe praktyki polityk zakupowych

W dniu 08.06.2017 roku odbyły się czternaste warsztaty w ramach cyklu organizowanego przez Open Nexus i Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki dedykowanych menadżerom zakupów. Tematem czerwcowych warsztatów były Dobre i złe praktyki polityk zakupowych.

Główne założenie warsztatów niezmiennie stanowi idea dzielenia się doświadczeniami przez osoby działające w obrębie różnych branż i gałęzi biznesu. W ramach warsztatów menedżerowie zakupów pracujący w międzynarodowych firmach podzielili się swoimi doświadczeniami wynikającymi z wieloletniego stażu w branży zakupowej. Grzegorz Klimarczyk (OpenNexus) oraz Andrzej Zawistowski (PSML) moderowali to wydarzenie.

O czym rozmawialiśmy?

W trakcie warsztatów omówiony został temat zarządzania procesem zakupowym. Omówiono obowiązki osób odpowiedzialnych za kategorie zakupowe, jak i same kategorie zakupowe, a także kwestie analizy oraz sposobu finansowania zakupów. Po przedyskutowaniu zasad i standardów polityki zakupowej omówiony został szablonowy proces postępowania zakupowego. Był to punkt wyjścia do kategoryzacji postępowań ze względu na tryby według których są przeprowadzane.

W ramach kolejnych wystąpień poruszono m.in. kwestie odpowiedzialności za poszczególne etapy procesu, całkowity koszt użytkowania (ang. TCO – więcej na ten temat można było się dowiedzieć z Akademii Zakupowej w ramach majowej transmisji na żywo; retransmisja niebawem na Naszym kanale Youtube) , czy też transparentności.

 

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o dobrych i złych praktykach zakupowych,

zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem “Klucz do zakupów w firmie 2”.

 

 

Artykuły

Zespół Sprzedaży bez prowizji, czy to możliwe?

Będę się tutaj dzielić z Wami wrażeniami i odczuciami Handlowców związanymi z transformacją działu Sprzedaży z modelu “kapitalistycznego” (kij, marchewka, hierarchia)  w model turkusowy oparty

Open Nexus Sp. z o.o.

Bolesława Krzywoustego 3,

61-144 Poznań

NIP 7792363577