Warsztaty: Dobre i złe praktyki polityk zakupowych

Dobre i złe praktyki polityk zakupowych

W dniu 08.06.2017 roku odbyły się czternaste warsztaty w ramach cyklu organizowanego przez Open Nexus i Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki dedykowanych menadżerom zakupów. Tematem czerwcowych warsztatów były Dobre i złe praktyki polityk zakupowych.

Główne założenie warsztatów niezmiennie stanowi idea dzielenia się doświadczeniami przez osoby działające w obrębie różnych branż i gałęzi biznesu. W ramach warsztatów menedżerowie zakupów pracujący w międzynarodowych firmach podzielili się swoimi doświadczeniami wynikającymi z wieloletniego stażu w branży zakupowej. Grzegorz Klimarczyk (OpenNexus) oraz Andrzej Zawistowski (PSML) moderowali to wydarzenie.

O czym rozmawialiśmy?

W trakcie warsztatów omówiony został temat zarządzania procesem zakupowym. Omówiono obowiązki osób odpowiedzialnych za kategorie zakupowe, jak i same kategorie zakupowe, a także kwestie analizy oraz sposobu finansowania zakupów. Po przedyskutowaniu zasad i standardów polityki zakupowej omówiony został szablonowy proces postępowania zakupowego. Był to punkt wyjścia do kategoryzacji postępowań ze względu na tryby według których są przeprowadzane.

W ramach kolejnych wystąpień poruszono m.in. kwestie odpowiedzialności za poszczególne etapy procesu, całkowity koszt użytkowania (ang. TCO – więcej na ten temat można było się dowiedzieć z Akademii Zakupowej w ramach majowej transmisji na żywo; retransmisja niebawem na Naszym kanale Youtube) , czy też transparentności.

 

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o dobrych i złych praktykach zakupowych,

zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem “Klucz do zakupów w firmie 2”.

 

 O autorze

Grzegorz Klimarczyk

Ponad 10-letnie doświadczenie w logistyce i zakupach. Zaczynał od przemysłu samochodowego, następnie pracował w branży autobusowej. Platforma zakupowa OpenNexus powstała dzięki pomysłowi i determinacji Grzegorza, który od 2009 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Open Nexus Sp. z o.o. Prowadził dotychczas ponad 100 projektów optymalizacyjnych i jest redaktorem pierwszego w Polsce poradnika dla praktyków “Zarządzanie zakupami”.


Przeczytaj także


Zostaw komentarz

Twój email nigdy nie będzie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

*
*

MENU