Klucz do zakupów w firmie już dostępny w sieci EMPIK

Zapraszamy do sieci EMPIK!

Miło nam poinformować, że druga część naszego poradnika zakupowego pt. Klucz do zakupów w firmie – Czyli od praktyków dla praktyków. jest już dostępna w sieci księgarni EMPIK.

Tak więc oba poradniki dla menedżerów zakupów, wydawnictwa firmy Open Nexus, dostępne są w księgarniach EMPIK.

„Klucz do zakupów w firmie – Czyli od praktyków dla praktyków.”

„Zarządzanie Zakupami – Poradnik”

Poradnik „Klucz do zakupów w firmie – Czyli od praktyków dla praktyków.”, tak jak poradnik „Zarządzanie Zakupami – Poradnik”, otrzymał wiele pozytywnych recenzji od menedżerów zakupów z wielu firm. Poniżej prezentujemy niektóre z nich:

“Bardzo dobry poradnik zakupowy, który powinien znaleźć się w biblioteczce zarówno nowo upieczonych jak i dla doświadczonych Zakupowców. Przystępnie, ale zarazem bardzo rzetelnie opisane podejście do procesu zakupowego oraz do budowania relacji z partnerami biznesowymi i dostawcami. Polecam.”

Aleksandra Antoniuk, Dyrektor Zakupów Orange Polska

 

“Wartościowa publikacja dla menadżerów zarządzających działami zakupów, przedstawiająca na bazie doświadczeń zawodowych autorów, jak skutecznie tworzyć, zarządzać i kontrolować obszar zakupowy.  Przykłady działań optymalizacyjnych zaprezentowanych w poradniku pokazują krok po kroku jak przeprowadzać zmiany w obszarze zakupów i jakich błędów należy unikać. Jednocześnie stanowi kompendium wiedzy dla kadry zarządzającej wskazując jak ważną rolę w organizacji pełni i jak duże możliwości optymalizacji kosztowej niesie ze sobą efektywnie zarządzany obszar zakupów.”

Michał Berg, Dyrektor Logistyki i Zakupów, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.

 

“Poradnik zakupowy znakomicie przedstawia różnorodność procesów zakupowych w firmie. Pokazuje, jak istotny może być wpływ Zakupów na wyniki finansowe organizacji, jeżeli oprócz roli operacyjnej, pełnią również rolę taktyczną i strategiczną. Książka jest pomocna w uporządkowaniu wiedzy o zakupach, przedstawia konkretne rozwiązania i przykłady „ dobrych praktyk”, jest źródłem  inspiracji dla kadry zarządzającej.”

Beata Oleszek, Dyrektor Zakupów  Arvato Services Polska

Przypomnijmy jeszcze recenzje pierwszego w Polsce Poradnika zakupowego „Zarządzanie zakupami”:

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem Poradnik Zarządzanie Zakupami. Autorzy w sposób kompaktowy i przemyślany przedstawiają składowe procesu Zakupów. Wiele organizacji boryka się dzisiaj w określeniu pozycji i roli Zakupów. Poradnik w prosty sposób nakreśla funkcje jak i role tego procesu. Wskazuje na wady i zalety umiejscowienia Zakupów w strukturze organizacji oraz obecne trendy światowe w przedmiotowym temacie. Jest to ważna pozycja na rynku poradników, skierowana do specjalistów związanych z Zakupami oraz do kadry najwyższego szczebla w organizacji. Zamieszczone w książce informacje odnoszą się do tzw. „twardych” aspektów zarządzania, związanych z analizami i pomiarami procesu. Opisane są również, co warte jest podkreślenia, aspekty miękkie z obszaru motywacji, czy też negocjacji.

Omawiana lektura uświadamia czytelnikowi jak mocno Zakupy w organizacji ewaluowały na przestrzeni lat. Skłania również do refleksji, iż postać „Zaopatrzeniowca” w kufajce i samochodzie marki Żuk, „załatwiającego” materiały, bezpowrotnie odchodzi w zapomnienie. “

Marcin Mińkowski, Procurement and Process Manager, Meble VOX

 

Przyznam, że mam krótkie doświadczenie zawodowe jako Manager Zakupów , ale kilkunastoletnie jako Manager Sprzedaży.  Przygotowując się do objęcia nowych obowiązków, korzystałem ze swojego dotychczasowego doświadczenia. Jednak, co oczywiste, to za mało, aby zarządzać procesem całej Logistyki.  Wsparłem się więc dostępną literaturą i szkoleniami.  Natomiast „Poradnik” w prosty i skumulowany sposób porządkuje moją dotychczasową wiedzę. Co więcej, pomaga mi określić jakie obszary działania mogę jeszcze udoskonalić . Reasumując – warto go mieć pod ręką, aby od czasu do czasu wrócić do niego i zweryfikować czy zrobiliśmy wszystko, zgodnie ze sztuką, aby osiągnąć sukces zawodowy. Polecam.

Andrzej Tokarczyk, Manager Logistic Department, TOWIMOR SA  Toruń

 

„Zarządzanie Zakupami – Poradnik” to pierwsze w Polsce praktyczne kompendium wiedzy z zakresu relatywnie nowej dziedziny zarządzania. Stanowi zbiór najlepszych praktyk zakupowych wraz z rzeczywistymi przypadkami zagadnień i problemów z jakimi na co dzień Menedżerowie Zakupów oraz pracownicy Działów Zakupów muszą się zmagać. Polecam tę lekturę jako obowiązkową nie tylko dla środowiska ludzi związanych z Zakupami ale i koniecznie dla wszystkich , którzy współpracują z Działami Zakupów w przedsiębiorstwach zarówno o profilu produkcyjnym jak i nieprodukcyjnym. Wiedza zawarta w Poradniku pozwala znacznie poszerzyć umiejętności oraz co wciąż bardzo ważne : pokazać ludziom współpracującym z Zakupami jak złożonymi zagadnieniami zajmują się profesjonalni Kupcy by dostarczyć jak najefektywniejsze rozwiązania dla swoich Klientów wewnątrz organizacji . Poradnik ten powinien być także lekturą obowiązkową najwyższej kadry zarządzającej Finansami w przedsiębiorstwach. Pokazuje jak znakomite efekty można osiągnąć dzięki profesjonalizacji funkcji zakupowej .

Paweł Czajka, Dyrektor Biura Zakupów, SYGNITY S.A.

 

[contact-form-7 id=”811″ title=”Zamów produkt”]

Artykuły

Zespół Sprzedaży bez prowizji, czy to możliwe?

Będę się tutaj dzielić z Wami wrażeniami i odczuciami Handlowców związanymi z transformacją działu Sprzedaży z modelu “kapitalistycznego” (kij, marchewka, hierarchia)  w model turkusowy oparty

Open Nexus Sp. z o.o.

Bolesława Krzywoustego 3,

61-144 Poznań

NIP 7792363577