Zapytania ofertowe on-line (eRFX), czyli jak efektywnie wydać cudze pieniądze na platformie Open Nexus

Każdy, kto wydawał zawodowo cudze pieniądze, zastanawiał się zapewne, co zrobić, aby dotrzeć do właściwych dostawców. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić, wykorzystując system Open Nexus.

PRACOWICIE CZY MĄDRZE, CZYLI JAK ZBUDOWAĆ BAZĘ DOSTAWCÓW

Bazę dostawców można zbudować na różne sposoby, ale przecież to wszystko zajmuje czas, a czas to pieniądz. Dostawcy chcą dotrzeć do wielu klientów, klienci chcą mieć w bazie najlepszych dostawców. Dlaczego więc jedni i drudzy tracą czas, aby do siebie dotrzeć?

Kiedyś nie było systemów kojarzących jednych i drugich, gdyż Internet rozwijał się ewolucyjnie, do czasu gdy powstały narzędzia kojarzące, których liderem od wielu lat jest firma Google.

Zatem dlaczego w dobie Internetu tak wielu klientów traci czas na budowanie bazy dostawców? Dlaczego tak wielu dostawców spamuje klientów? Dla nas odpowiedź jest prosta. Niestety nie każdy wie, że ma odpowiednie narzędzie w postaci platformy Open Nexus na wyciągnięcie ręki!

SELEKCJA DOSTAWCÓW, CZYLI CO ZROBIĆ, ABY WYŁONIĆ NAJLEPSZYCH?

Co jednak zrobić, gdy klient Open Nexus dostaje zbyt wiele ofert, na analizę których potrzeba czasu, a czasu brakuje? Oczywiście nasi eksperci rozwiązali i ten problem. Zbudowali kilka rozwiązań, które ułatwiają wybór najlepszych dostawców. Między innymi zbudowali automatyczną porównywarkę ofert, z podświetlaniem na zielono ofert wiodących. Dzięki temu od momentu spłynięcia ofert kupiec może skupić pełną uwagę na analizie ofert, zamiast tracić swój cenny czas na „przeklepywaniu” ofert do Excela.

ROZWIĄZANIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Podstawowe zapytanie ofertowe (eZapytanie lub jak kto woli eRFX) pozwala automatycznie zebrać oferty przez system, dając możliwość ich intuicyjnego porównania w jednej tabeli z podziałem na elementy cenowe i poza cenowe ofert, np. czas gwarancji. W ten sposób klasyfikacja ofert tworzy się automatycznie, a my możemy skontaktować się z najlepszymi wedle tych kryteriów dostawcami. Po wystawieniu postępowania i otrzymaniu ofert możemy wystawić drugi etap w formie kolejnego zapytania lub aukcji elektronicznej, w której porównamy tylko wybranych dostawców, spełniających nasze kryteria jakościowe.

ROZWIĄZANIA DLA ZAAWANSOWANYCH

Zaawansowanym użytkownikom zalecamy korzystać z negocjacji długoterminowych wolumenów zakupowych, których rezultatem są gotowe katalogi produktów i usług, z których mogą korzystać wszyscy uprawnieni pracownicy firmy. Efektem jest skrócenie czasu od momentu zgłoszenia zapotrzebowania do momentu przyjęcia zamówienia.

JAKIE DODATKOWE UŁATWIENIA PRZYGOTOWALIŚMY DLA KLIENTÓW PLATFORMY ZAKUPOWEJ OPEN NEXUS?

Platforma zakupowa daje użytkownikom możliwość korzystania z szablonów postępowań, które skracają czas przygotowywania specyfikacji. Ponadto wdrożono funkcjonalność, dzięki której kupiec może opublikować zapytanie ofertowe bez logowania się na platformę. Wystarczy, że wyśle wypełniony szablon XLS na dedykowany adres e-mail. W ten sposób oszczędza dodatkowe minuty, które może poświęcić na bardziej wymagające czynności, np. na zakupy z grupy A.

Od początku roku 2015 platforma Open Nexus umożliwia szybkie i bezpłatne sprawdzanie wiarygodności finansowej swoich dostawców.

Artykuły

Zespół Sprzedaży bez prowizji, czy to możliwe?

Będę się tutaj dzielić z Wami wrażeniami i odczuciami Handlowców związanymi z transformacją działu Sprzedaży z modelu “kapitalistycznego” (kij, marchewka, hierarchia)  w model turkusowy oparty

Open Nexus Sp. z o.o.

Bolesława Krzywoustego 3,

61-144 Poznań

NIP 7792363577